Başak Burcu Doğum Günü?

Başak (astroloji)

Başak burcu
Zodyak Sembolü Başak
Doğum Tarihleri 23 Ağustos – 23 Eylül
Takımyıldızı Başak
Zodyak Elementi Toprak

Başak hangi ayın burcu?

Aslan burcu tarihi: 22 Temmuz – 23 Ağustos. Başak burcu tarihi: 23 Ağustos – 23 Eylül. Terazi burcu tarihi: 23 Eylül – 23 Ekim.

Başak burcu ne zaman başlıyor?

Başak burcu Zodyak Takvimi’nde 23 Ağustos – 23 Eylül tarihleri aralığına denk gelir.

Başak burcu simgesi nedir?

Yazın sonuna işaret eden Başak burcu (virgo) buğday demeti taşıyan bakire (Virgin) sembolüyle bilinir. Buğday yeryüzünün bereketini temsil eder. Bakireliğin cinsel saflıkla ilgisi olması gerekmez. Başak burcuyla ilgili saflık daha çok niyetinde arzusunda ve amacında temiz olmak anlamı taşır.

Başak burcu duygusal mı?

Her ne kadar çoğunlukla şefkatli olsalar da kalpleri dış dünyaya kapalı olabilir. Başak burcu çoğu zaman yanlış anlaşılan bir burçtur; kendilerini ifade etme yeteneğinden yoksun oldukları için değil, duyguları akla aykırı olduğu zaman bu duyguları doğru kabul etmedikleri için.

Başak burcu hangi gruptadır?

Burçlar ateş, toprak, hava ve su olmak üzere 4 gruba ayrılmıştır. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay burcu; Toprak burçları Boğa, Başak ve Oğlak; Hava burcu İkizler, Terazi ve Kova, Su burcu Akrep, Balık ve Yengeç burçlarından oluşmaktadır. Doğum tarihi ve aya göre hangi gruba ve burca ait olduğunuzu öğrenmeniz mümkün.

You might be interested:  Ağlatan Doğum Günü Mesajları? (Solved)

Başak erkeğinin özellikleri nelerdir?

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

  • Başak burcu erkeği çalışkandır ve kendini yaptığı işe adar. Oldukça zeki ve çalışkan olan Başak erkeği yeni şeyler öğrenmeye her zaman açtır.
  • Başak burcu erkeği detaycı ve özenlidir.
  • 3. Başak burcu erkeği gergin olabilir.
  • Başak burcu erkeği yardımseverdir.

Başak burcu kadını hangi burçlarla anlaşır?

Başak Burcu Kadınının Anlaştığı Burçlar Çünkü onlar da tıpkı başaklar gibi sürekli birbirlerine yardım etmek ister. Bu nedenle de başak kadını ve yengeç burçları genellikle çok iyi anlaşırlar. Başak burcu kadınının bir diğer en iyi anlaştığı burç ise, boğa burcudur.

23 Eylül başak mı terazi mi?

23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan kişiler başak burcudur. Fakat 23 Eylül tarihi ve sonrası doğan kişilerin burcu değişir. 23 Eylül ile 22 Ekim arası doğan kişilerin burcu ise terazi burcu olmaktadır.

Kova burcu nasıl bir insan?

Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar.

Başak burcu zeki midir?

Başak burcunun genel özelliği zeki olmasıdır. Zekası ile çoğu insanı etkilemeyi başarır. Ayrıca pratik bir düşünce tarzı olduğunu söyleyebiliriz.

Başak burcu en çok neyi sever?

Sağlığına ve hijyenine düşkün Başak burçları daha çok fonksiyonel hediyelerden hoşlanır. En sevdiği hediyeler arasında parfümler ön plana çıkıyor. Titiz, kuralcı ve düzenli başak burcu kadını için antika eşyalar, parfüm ya da heykel iyi bir hediye seçeneği olabilir.

Başak hangi tanrıça?

Başak burcunun Yunan tanrıçası Astrea ile ilgili olduğu rivayet edilir.

Başak burcu nasıl bir insan?

Başak ‘lar çalışkan ve pratik insanlar olup, yaşamlarındaki en önemli konu İş’ tir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen, inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir.

You might be interested:  Kıza Doğum Günü Hediyeleri? (TOP 5 Tips)

Başak burcu dağınık mıdır?

Başak insanlarının en büyük özellikleri titiz olmalarıdır. Ama odaları mütemadiyen dağınıktır. İkisi farklı şey sonuçta, saçmalamayın. Titizliği diğer burçlardan öğrenecek değiller!

Başak burcu kötü mü?

Başak burcunun olumsuz yönü olarak en çok eleştirildiği konu herkesi ve her şeyi mükemmelleştirme isteği en başta gelir. Başak burcu her şeyi mükemmelleştirmek isteği ile hem kendini hem de başkalarını stres altına sokar ve aşırı stres sonucu onları mutsuz edebilir ve kendisi de mutsuz olabilir.