Soru: Teşekkür Belgesi Nasıl Alınır Lisede?

Teşekkür almak için ne gerekir?

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi, Ortaöğrenim süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

Teşekkür almak için matematik kaç olmalı?

Eğer öğrencinin Türke ya da Matematik dersin ortaması 3’ün üzerindeyse ve karne not ortalaması 75 üzeri ise Teşekkür belgesi alabilir. Aynı şekilde karne notu ortamalası 85 üzeri ise de takdir belgesi alabilecek.

9 sınıfta edebiyat kaç olursa teşekkür alınır?

9. Sınıf öğrencilerinden ortalama puanı 70.00 – 84.99 arasında olanlar ” Teşekkür Belgesi”, 85.00 puan üzeri olanlar ise takdirname almaya hak kazanmaktadır.

Lisede belge nasıl alınır?

Lisede öğrencinin belge alabilmesi için; – Davranış Puanlarının 100 olması gerekiyor. Yani o dönemde hiç Disiplin Cezası almamış olması gerekiyor. – Tüm derslerden başarılı yanı en az 50 puan almış olması gerekiyor.

Tesekkur kac puanla alinir 2021?

KAÇ PUANLA TAKTİR VE TEŞEKKÜR BELGESİ ALINIR? 70,00 – 84,99 puan aralığında Teşekkür belgesi alırlar. 85,00 – 100 puan aralığında olanlar Takdir belgesi alırlar.

You might be interested:  Soru: Furkan Palalı Hangi Lisede Okudu?

Hangi durumlarda takdir teşekkür alınmaz?

Lisede teşekkür almak için dönem ortalaması 70.00-84.99 arasında ve derslerden herbirinin en az 50 puan üstü başarıya sahip olmak gerekiyor. Gereken dönem ortalaması tutturulsa dahi bir ders notu ortalaması 49 ise teşekkür belgesi verilmez.

Lisede kaç üstü teşekkür alınır?

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Lisede teşekkür almak için ortalama kaç olmalı?

E okul’da yer alan puanlar haftalık ders saati ile çarpıldıktan sonra genel not toplam ders saatine bölündü ve böylelikle dönem sonu not ortalaması elde edildi. Dönem sonu not ortalaması 70.00 ile 84.99 arasında olan öğrenciler teşekkür belgesi alırken, 85.00 üstü olan öğrenciler takdir belgesi almaya hak kazandılar.

Karne Notu 70 ne demek?

PUAN DEĞERLERİ VE DERECELERİ 70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar iyi, 60,00 – 69,99 puan aralığında olanlar orta, 50,00 – 59,99 puan aralığında olanlar geçer, 0 – 49,99 puan aralığında olanlar geçmez olarak kabul edilir.

Teşekkür alabilmek icin Edebiyat kaç olmalı?

Eğer öğrencinin Türkçe ya da Matematik dersin ortaması 3’ün üzerindeyse ve karne not ortalaması 75 üzeri ise Teşekkür belgesi alabilir.

9 sınıf takdir almak için ortalama kaç olmalı?

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

9 sınıfta ortalama kaç olursa geçilir?

Tüm derslerden başarılı olan Kaç kırığı olursa olsun yıl sonu ağırlıklı not ortalaması en az 3.00 olan (Dil ve Anlatım dersi -zorunlu ders- hariç) öğrenciler doğrudan sınıf geçerler.

You might be interested:  FAQ: Polis Olmak Için Lisede Hangi Bölümü Seçmeliyim?

E-Devlet Lise öğrenci belgesi nasıl alınır?

Milli Eğitim Bakanlığına tıklanır. “Öğrencilik Belgesi Sorgulama ” tıklanır. 1. “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum.” Onay kutusu seçilerek, “Sorgula” butonuna tıklanır. Öğrenci belgesi çıkartılacak öğrencinin isminin hizasında bulunan “Barkodlu Belge ” seçeneği tıklanır.

10 sınıfta nasıl takdir alınır?

Bir öğrencinin takdir alabilmesi için derslerin dönem puanları ortalamasının en az 85 olması gerekiyor. Dönem puanları ortalaması 85 üzeri olursa o öğrenci takdir belgesi alır.

Lise öğrenci belgesi nasıl alınır?

Öğrenci belgesi de, sistemde kayıt altına alınan belgelerden biridir. E-devlet üzerinden de lise öğrencileri şifrelerini girerek, öğrenci belgelerini alabilir. Lise öğrencileri e-okul sisteminden kolayca faydalanabilir. E-okul sistemi içerisinde bulunan öğrenci belgeleri, öğrenciler için özel olarak hazırlanıyor.