Soru: Açık Lisede Hangi Bölümü Seçmeliyim?

AÖL de hangi alanlar var?

MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesinde bulunan alan ve dalları şunlardır:

  • ADALET ALANI.
  • AİLE VE TÜKETİCİ HİZMETLERİ ALANI.
  • AYAKKABI VE SARACİYE TEKNOLOJİSİ ALANI.
  • BAHÇECİLİK ALANI.
  • BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI.
  • BÜRO YÖNETİMİ ALANI.
  • ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI.
  • DENİZCİLİK ALANI.

Açık Lisede alan seçme var mı?

Açık Lisede Alan Seçimi Var mıdır? Örgün Lisede okuyan öğrenciler gibi açık lisedeki öğrencilerde Mesleki ve Teknik anlamda alan seçimi yapabilirler. Ortak zorunlu derslerin dışında ayrıca alan seçmiş olan öğrenciler kendi alanlarındaki ilgili dersleri seçerler ve buna göre derslerini alırlar.

Açık Lise bitince hangi sınava girilir?

1. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) kimler başvurabilir? Ortaöğretim kurumlarının ( lise veya dengi okullar, açık öğretim liseleri) son sınıfında olanlar veya bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar sınava başvurabilirler.

Açık öğretim lisesi bölüm seçme ne zaman?

Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrencilerin kayıt olduğu AÖL için 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Ders Seçme İşlemleri başlamış olup 20 Mart 2021 tarihine devam edecek.

You might be interested:  Pilot Olmak Için Lisede Hangi Bölüm Okunmalı?

Açık öğretim lisesi alan seçimi nasıl yapılır?

http://www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi internet sayfasında yer alan ”Öğrenci Girişi” başlığını seçiniz. Öğrenci numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız. Sol tarafta yer alan ”Kayıt Yenileme / Ders Seçme ” başlığı altında yer alan ”Ders Seçme İşlemleri” modülünü seçiniz.

Mesleki açık lise kaç yılda biter?

Öğrenci kayıt yenilediği takdirde mezuniyet şartlarını tamamlanıncaya kadar okuyabilir. Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri Örgün eğitimde okuyan öğrencilerin sahip olduğu tüm haklara sahiptirler. Açık Öğretim Lisesini 2,5 yılda bitirme imkânınız vardır.

Açık Öğretim Lisesi Alan değişikliği nasıl yapılır?

Öğrenci numarası kutucuğa yazılır ve listele butonu tıklanır. ”Bilgi Düzenleme” baĢlığı altındaki ” Okul/ Alan DeğiĢtirme” baĢlığı tıklanır. Açılan tabloya öğrencinin geçmek istediği ”okul- alan – /bölüm bilgileri” ”Askerlik Bilgileri” Yüz yüze kurum bilgileri ” girilir ve kaydet düğmesine basılır.

Açık Öğretim Lisesi en çabuk nasıl biter?

Size zorunlu olarak verilen derslerden başarı ile geçtikten sonra ek dersler yolu ile 192 krediyi tamamlayıp mezun olabilirsiniz. Eğer açık liseyi hızlı bir şekilde bitirmek istiyorsanız, derslerin verdiği kredileri karşılaştırıp her sınavınızda yüksek kredileri veren dersleri seçebilirsiniz.

Açık Öğretim 3 dönem sınava kimler girebilir?

17 yaşını doldurmuş açık liseliler III. Dönem kayıt yenileme yaptırarak 3. dönem sınavlarına girebilecekler.

Açık Öğretim Lisesinden mezun olduktan sonra üniversiteye gidebilir mi?

Açık lise öğreniminde verilen eğitimler, örgün öğretim ile paralellik göstermektedir. Öğrencileri eğitimlerini TV üzerinden ve radyo yayınları aracılığıyla almaktadırlar. Açık liseleri bitirenler, lise diplomasını aldıktan sonra üniversite sınavlarına giriş hakkı kazanmaktadırlar.

Üniversite sınavına girmek için kaç kredi lazım?

Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması, Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri olması, Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması, Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava girmiş olması, gerekir.

You might be interested:  Mimarlık Lisede Hangi Bölüm?

Açık Öğretim lisesinde okuyanlar üniversite sınavına girebilir mi?

Örgün öğretim öğrencilerinin, normal liseye giden öğrencilerin hakları, zorunlulukları neyse AÖL öğrencileri için de durum aynıdır. Açık lise öğrencileri isterse, başvuru yaparsa YKS’ye girebilir. AÖL öğrencileri sınavı kazanmaları durumunda istediği üniversitede ve bölümlerde eğitim alabilir.

AÖL ders secme ne zaman 3 dönem?

AÖL 3. Dönem kayıt yenileme işlemleri 17 Mayıs-11 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi 3 dönem kayıt yenileme ne zaman?

AÖL 3. Dönem kayıt yenileme işlemleri 17 Mayıs-18 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılması kararı alındı. AÖL SINAVLARI NE ZAMAN? Açık Öğretim Lisesi 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 3. dönem sınavlarının 03-04 Temmuz 2021 tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Açık lisede yüz yüze eğitim var mı?

Bu eğitim sisteminde yüz yüze eğitim yok. Bunun altında düz lise eğitimi de veriliyor, imam hatip eğitimi de veriliyor. Açık lise aynı zamanda devam mecburiyeti de olan bir lise türüne dönüşecek. Şu anda örgün liselerimizde haftalık yaklaşık 40 saat eğitim var.