Hızlı Cevap: Kemal Sunal Hangi Lisede Okudu?

Kemal Sunal hangi okul mezunudur?

1944 yılında İstanbul’da doğan Kemal Sunal Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirmiştir. 1977 yılında Antalya Film Festivali’nde en başarılı erkek oyuncu ödülü alan Kemal Sunal değişik tiplemeleri ve Türk sinemasındaki komedi oyunculuğuna yeni bir soluk getirmesi ile Yeşilçam da taht kurmuştur.

Kemal Sunal kaç yılında mezun oldu?

Zaten ben liseyi de 11 yılda bitirmiştim” diyerek herkesi güldürmüş, ama azimli ve kararlı olanın elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını, 51 yaşında üniversite bitirerek göstermişti. 25 yıl sonra bıraktığı yerden üniversite eğitimine başlayan Kemal Sunal, lisans teziyle kendi izini sürdü.

Kemal Sunal nerede vefat etti?

Kemal Sunal sahneyle ilk kez tanışıyor Çocukluğundan beri tiyatro Kemal ‘in ilgisini hep çekti. Lisede Felsefe Öğretmeni Belkıs Hanım onun bu ilgisini fark etti ve profesyonel oyunculuğa başlayabilmesi için önemli kişilerle tanıştırmayı teklif etti.

Kemal Sunal annesi kim?

51 YAŞINDA ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİ Ben 4 yıllık üniversite hayatını 27 yılda bitirdim.” diyen sanatçı, daha sonra radyo, televizyon ve sinema bölümünde yüksek lisans yaptı ve “Televizyon ve Sinemada Kemal Sunal Güldürüsü” başlıklı tez hazırladı. Sanatçının tezi, aynı adla 2005’te ailesi tarafından kitaplaştırıldı.

Kemal Sunal’ın tahsili ne?

Yarım bıraktığı üniversite eğitmini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin radyo, televizyon ve sinema bölümünden mezun olarak 1995 yılında tamamladı ve ardından yüksek lisans yaptı. Yüksek lisanstan “TV ve sinemada Kemal Sunal güldürüsü” başlıklı teziyle mezun oldu.

Kemal Sunal gerçek mesleği nedir?

Hababam sınıfında film icabı da olsa okulu bitirememişti. Ancak liseyi 11 yılda, dört yıllık üniversite maratonunu ise 27 yılda tamamlamıştı.

You might be interested:  Polislik Lisede Hangi Bölümde?

Kemal Sunal nerede?

Kemal Sunal, 11 Kasım 1944 tarihinde Türkiye’nin Malatya ilinde doğdu. Ailenin üç çocuğunun en büyüğüydü. Annesi ev hanımı, babası Mustafa Sunal Migros’ta işçiydi.