Hızlı Cevap: Açık Lisede Bir Dersten Nasıl Muaf Olunur?

Açık Öğretim Lisesi bir dersten kalınca ne olur?

Açık Öğretim Lisesi sisteminde öğrenci verdiği dersin kredisini kazanır. Veremediği dersin kredisini alamaz. Sadece başarısız olduğu dersi tekrar eder veya muaf olduğu takdirde onun yerine isterse seçmeli derslerden başka bir ders alır.

Açık öğretim lisesi muaf ne demek?

SEÇMELİ DERS: Mezuniyet kredisini tamamlamak için, ortak derslerinin yanında alınan derslere denir. MUAF OLMA: Üç kez sınavına girilen ancak başarısız olunan ortak dersin başarma zorunluluğunun ortadan kalkmasına denir. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmış olmaz, muaf olunan ders istenirse tekrar alınabilir.

Muaf olunan dersler kredi verir mi?

Muaf olunan dersin kredisi alınmaz. Bu derslerin kredisi seçmeli dersleri ile tamamlanabilir. Öğrenci isterse muaf olduğu dersi tekrar seçebilir. Başarır ise kredisini alır.

Açık Öğretim Lisesinde zorunlu ders ne demek?

ZORUNLU DERSLER NEDİR? MEZUN OLMAK İÇİN BUNLARI GEÇMEM Mİ GEREKİYOR? Zorunlu dersler, “AÖL öğrenci girişi”nde sol köşede bulunan ” zorunlu dersler ” butonunda görünen derslerdir. Bu dersler adı üzerinde, öğrencinin mezun olmak için sınavına girip, başarması veya muaf olup zorunluluğundan kurtulması gereken dersleridir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Hababam Sınıfı Hangi Lisede?

AÖL kaç puanla mezun olunur?

Açık Öğretim Lisesi mezuniyet kredisi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Bakanlık Makam Onayı ile 170 olarak belirlenmiştir. Mezuniyet şartlarını taşıyanlar (Ortak ve zorunlu dersi kalmayan, dönemi 8 ve üzeri, kredisi 170 ve üzeri) 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 1.

Açık Öğretim Lisesi geçmek için kaç kredi lazım?

Alanlılar için: 112 kredi “ortak”, 80 kredi ise “alan” kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi “ortak”, 72 kredi ise “seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor.Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesinde kaç dersten muaf olunur?

Açık Lisede bir dersten muaf olabilmeniz için o dersten 3 defa başarısız olmanız gerekmektedir. Örneğin matematik dersinden başarısız olduğunuzda o dersi seçme zorunluluğunuz ortadan kalkmaktadır.

Muaf olunan dersleri nasıl öğrenebilirim?

Muaf olduğunuz dersleri AKSİS sisteminden görüntüleyebilirsiniz. Ortak zorunlu derslerden muaf olan öğrencilerin transkript belgelerinde ilgili dersler (M) harf notu olarak işlenir, öğrenciler transkript belgelerinden muaf derslerini görüntüleyebilmektedir.

AÖF muaf olduğumu nasıl anlarım?

http:// aof.anadolu.edu.tr adresine girmeli,“Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile giriş yapmalı,Durum Menüsünde “Ders Durum Paneli” bağlantısını açmalıdır. Muafiyet işlemi yapılan dersler, “MU” harf notuyla gösterilmektedir.

Muaf dersler AKTS ye dahil mi?

d) Muaf edilen derslerin kredileri/ AKTS ‘leri ve notları, üniversitemizde mezuniyet için gerekli olan asgari kredi/ AKTS yüküne ve genel akademik not ortalamasına dâhil edilir.

Stajdan muaf olmak ne demek?

Madde 31 – Öğrenci, staj yapabileceği niteliklere sahip bir iş yerinde fiilen çalışıyor olması ya da daha önce çalışmış olması halinde; çalışma süresinin 1 yıldan az olmadığı, SGK kayıtlarından ve ek olarak ilgili iş yerinden alınacak, çalışılan pozisyon ve yapılan işlerle ilgili yeterli bilgiyi de içeren resmi bir

You might be interested:  Hızlı Cevap: Açık Lisede Dönem Ne Demek?

AÖF muaf ders ne demek?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizin bir yükseköğretim kurumunda daha önceden almış ve başarmış olduğu Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (I-II), Türk Dili (I-II) ve Yabancı Dil (I-II) dersleri için muafiyet işlemi yapılması halinde bu derslere MU ( muaf ) harf notu verilmekte

AÖL nasıl mezun olunur 2021?

Mezuniyet için en az 170 kredi toplanmalıdır. Ortak derslerden başarılı olmanız ya da muaf olmanız gerekmektedir. Dil ve anlatım dersinden geçmeniz gerekmektedir. En az 8 dönem öğrenin görünmesi gerekmektedir.

Acik Lise dersleri neler?

AÖL Açık Lise Dersleri

  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 3.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 4.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 5.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 6.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 7.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8.

AÖL Matematik seçmek zorunlu mu?

Meslek derslerinizin de kredisi eklenir. Her dönem kültür derslerini (Fizik, Kimya, Matematik gibi…) seçmek zorunda mıyım? Evet, her dönem kayıt yeniledikten sonra sistemde ortak dersler kalmayıncaya kadar ve ortak veya seçmeli derslerden almanız gereken kredileri tamamlayıncaya kadar ders seçimi yapmak zorundasınız.