FAQ: Lisede Takdir Teşekkür Nasıl Alınır?

9 sınıfta teşekkür belgesi nasıl alınır?

Bir öğrencinin takdir alabilmesi için derslerin dönem puanları ortalamasının en az 85 olması gerekiyor. Dönem puanları ortalaması 85 üzeri olursa o öğrenci takdir belgesi alır.

Lisede belge nasıl alınır?

Lisede öğrencinin belge alabilmesi için; – Davranış Puanlarının 100 olması gerekiyor. Yani o dönemde hiç Disiplin Cezası almamış olması gerekiyor. – Tüm derslerden başarılı yanı en az 50 puan almış olması gerekiyor.

Lisede kaç üstü teşekkür alınır?

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

9 sınıfta edebiyat kaç olursa teşekkür alınır?

9. Sınıf öğrencilerinden ortalama puanı 70.00 – 84.99 arasında olanlar ” Teşekkür Belgesi”, 85.00 puan üzeri olanlar ise takdirname almaya hak kazanmaktadır.

9 sınıfta kaç puanla teşekkür alınır?

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi, b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi, c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Teşekkür almak için matematik kaç olmalı?

Eğer öğrencinin Türke ya da Matematik dersin ortaması 3’ün üzerindeyse ve karne not ortalaması 75 üzeri ise Teşekkür belgesi alabilir. Aynı şekilde karne notu ortamalası 85 üzeri ise de takdir belgesi alabilecek.

You might be interested:  Soru: Iç Mimarlık Lisede Hangi Bölümde?

Lisede nasıl belge alınmaz?

Lisede teşekkür almak için dönem ortalaması 70.00-84.99 arasında ve derslerden herbirinin en az 50 puan üstü başarıya sahip olmak gerekiyor. Gereken dönem ortalaması tutturulsa dahi bir ders notu ortalaması 49 ise teşekkür belgesi verilmez.

Lisede teşekkür almak için ortalama kaç olmalı 2021?

70,00 – 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 ve daha üstü bir puana sahip olanlar takdir belgesi, Ortaöğrenim süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdir belgesi almış olanlar da üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

E-Devlet Lise Öğrenci belgesi nasıl alınır?

Milli Eğitim Bakanlığına tıklanır. “Öğrencilik Belgesi Sorgulama ” tıklanır. 1. “Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum.” Onay kutusu seçilerek, “Sorgula” butonuna tıklanır. Öğrenci belgesi çıkartılacak öğrencinin isminin hizasında bulunan “Barkodlu Belge ” seçeneği tıklanır.

Teşekkür Puanı Kaç 2021?

İlkokul 4 üncü sınıf ile ortaokul ve imam-hatip ortaokullarının bütün sınıflarında puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olanlar ” Teşekkür “, 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdir” belgesi ile

Karnede 45 olursa teşekkür alınır mı?

Peki karnesinde 2 olan öğrencinin durumu ne olacak. Eğer öğrencinin Türke ya da Matematik dersin ortaması 3’ün üzerindeyse ve karne not ortalaması 75 üzeri ise Teşekkür belgesi alabilir. Aynı şekilde karne notu ortamalası 85 üzeri ise de takdir belgesi alabilecek.

4 sinif takdir almak için kaç puan gerekir?

Bu şartları sağlayan 4. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70,00 – 84,99 arasında olanlara “Teşekkür”, 85,00 puan ve üstü olanlara da “Takdirname” belgesi verilir.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Lisede Okul Birincisi Nasıl Belirlenir?

9 sınıfta ortalama kaç olursa geçilir?

Tüm derslerden başarılı olan Kaç kırığı olursa olsun yıl sonu ağırlıklı not ortalaması en az 3.00 olan (Dil ve Anlatım dersi -zorunlu ders- hariç) öğrenciler doğrudan sınıf geçerler.

9 sınıfta hangi dersler var?

9. Sınıfta hangi dersler var?

  • Türk Dili ve Edebiyatı – 5 saat.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi – 2 saat.
  • Tarih – 2 saat.
  • Coğrafya – 2 saat.
  • Matematik – 6 saat.
  • Fizik – 2 saat.
  • Kimya – 2 saat.
  • Biyoloji – 2 saat.