FAQ: Lisede Devamsızlık 5 Günü Geçerse Ne Olur?

Devamsızlık 5 günü geçince belge alınıyor mu?

Yapılan düzenlemeye göre, başarı puanları kaç olursa olsun, 5 gün devamsızlık yapan öğrenciye takdir ya da teşekkür belgesi verilmeyecek.

Lisede devamsızlık 10 günü geçerse ne olur?

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Lisede devamsızlık kaç gün 2021?

20 günü devamsızlığı geçen öğrenciler ise Öğretmen Kurulu’nu kararına göre geçebilecek. Liseliler için ise toplamda 30 günlük devamsızlık hakkı buluyor. 10 gün özürsüz devamsızlık hakkı bulunan liseliler, 20 gün özürlü bir şekilde devamsızlık hakkı bulunuyor.

Lise okul devamsızlık kaç gün?

Lisede özürlü devamsızlık hakkı ise 20 gündür. Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğine göre; özürlü ve özürsüz devamsızlık toplamda 30 günü geçmeyecektir. Otuz günü geçen öğrenci sınıf tekrarı yapabilir.

Lisede devamsızlık kaç gün olursa belge alınmaz?

Buna göre teşekkür ve takdir almak için özürsüz devamsızlık süresinin 5 günü geçmemesi gerekecek. Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

Devamsızlık hakkı kaç gün 2021?

Yönetmeliğin 36. maddesinin 5. fıkrasına göre ortaöğretim kurumlarında: Devamsızlık süresi özürsüz (raporsuz) olarak 10 gün, özürlü (raporlu) olarak 20 gün olmak üzere toplamda 30 gündür.

You might be interested:  Sık sorulan: Lisede Nasıl Çalışılmalı?

2020 2021 sinifta kalma olacak mı?

LİSEDE SINIFTA KALMA VAR MI? Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri için 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılıyla sınırlı olmak kaydıyla devamsızlık nedeniyle sınıf tekrarına kalma kuralı uygulanmayacak.

2021 devamsızlık var mı?

2021 -2022 eğitim öğretim yılında devamsız sayılmayacak ve uzaktan eğitime devam edecek öğrenciler belirlendi.

12 sınıf devamsızlık var mı?

Lise öğrencileri bu yıl sınıfta kalma olup olmayacağını merak ediyordu. Liselerde sınıf geçme ve karne notuyla ilgili yeni bir düzenleme geldi. Düzenlemeye göre; artık devamsızlıktan sınıfta kalma olmayacak.

Online Eğitim devamsızlık var mı?

Çünkü Liseye Geçiş Sınavı (LGS) yerleştirmelerinde hem sınavla hem sınavsız kriterler arasında devamsızlık da yer alıyor. Ancak alınan bu yoklamalar e-okula işlenmiyor. Yani okullar uzaktan eğitimde öğrencilerinin katılımı yoklama alarak sağlıyor ama devamsızlıkları e-okul sistemine işleyemiyor.

2 sınıf devamsızlık kaç gün?

İlkokulda Milli Eğitim Bakanlığı devamsızlık konusunda bir gün sınırı koymamıştır. Tabi ki bu öğrencinin devamsızlık hakkı sınırsız demek değildir. Yani 1. sınıfta, 2. sınıfta, 3. sınıfta, 4. sınıfta devamsızlık hakkı yoktur. Öğrenciler uzun süre okula gelmezse okul idaresi duruma hemen müdahale etmektedir.

Okula rapor verme süresi kaç gün?

itibaren BEŞ İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE dilekçe ile birlikte öğrenci işlerine vermek zorundadır. Bu sürenin dışında yapılan başvurular işleme konulmaz. ile belgelemeleri gerekir. Raporu kabul edilen öğrenciye sadece giremediği ara sınav sınavlar için özür sınav hakkı verilir.

Liselerde Devamsızlık kalktı mı?

Liselerde sınıf geçme ve karne notuyla ilgili yeni bir düzenleme var. Artık devamsızlıktan sınıf tekrarı olmayacak. Yıl sonu başarı puanı 50 altında olan öğrenciler de, başarısız oldukları derslerden sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilecekler.