FAQ: Açıköğretim Lisede Hangi Bölümler Var?

Açık öğretimde lise hangi bölümler var?

Bölümler

 • Acil Durum Ve Afet Yönetimi.
 • Adalet.
 • Aşçılık.
 • Bankacılık Ve Sigortacılık.
 • Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı
 • Coğrafi Bilgi Sistemleri.
 • Çağrı Merkezi Hizmetleri.
 • Çocuk Gelişimi.

Açık öğretim lisesi alan seçimi nasıl yapılır?

http://www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi internet sayfasında yer alan ”Öğrenci Girişi” başlığını seçiniz. Öğrenci numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapınız. Sol tarafta yer alan ”Kayıt Yenileme / Ders Seçme ” başlığı altında yer alan ”Ders Seçme İşlemleri” modülünü seçiniz.

Açıköğretimde bölüm seçme var mı?

Fakat düz lisede devam etmek isteyenler de açık öğretimde alan seçmezler ve düz lisenin tüm derslerini alırlar. Düz lisede olduğu gibi sayısal, eşit ağırlık ve sözel gibi bölümleri de öğrenciler seçmektedir.

Lise mezunu olup tekrar lise okuyabilir mi?

YENİ KAYIT İŞLEMLERİ ( LİSE MEZUNLARI İÇİN) Daha önce herhangi bir liseden mezun olan kişiler, Mesleki Açık Öğretim Lisesinin programında belirtilen alanlardan herhangi birine kayıt yaptırarak ikinci lise diploması alabilirler.

You might be interested:  Soru: Teşekkür Belgesi Nasıl Alınır Lisede?

Açık lisede yüz yüze eğitim var mı?

Bu eğitim sisteminde yüz yüze eğitim yok. Bunun altında düz lise eğitimi de veriliyor, imam hatip eğitimi de veriliyor. Açık lise aynı zamanda devam mecburiyeti de olan bir lise türüne dönüşecek. Şu anda örgün liselerimizde haftalık yaklaşık 40 saat eğitim var.

Açık öğretim lisesi alan seçimi ne zaman yapılır?

Lise eğitimine dışarıdan devam eden öğrencilerin kayıt olduğu AÖL için 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 2.Dönem Ders Seçme İşlemleri başlamış olup 20 Mart 2021 tarihine devam edecek.

Açık Öğretim Lisesi en çabuk nasıl biter?

Size zorunlu olarak verilen derslerden başarı ile geçtikten sonra ek dersler yolu ile 192 krediyi tamamlayıp mezun olabilirsiniz. Eğer açık liseyi hızlı bir şekilde bitirmek istiyorsanız, derslerin verdiği kredileri karşılaştırıp her sınavınızda yüksek kredileri veren dersleri seçebilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi zorunlu dersler nedir?

Zorunlu dersler, ” AÖL öğrenci girişi”nde sol köşede bulunan ” zorunlu dersler ” butonunda görünen derslerdir. Bu dersler adı üzerinde, öğrencinin mezun olmak için sınavına girip, başarması veya muaf olup zorunluluğundan kurtulması gereken dersleridir.

Açık Öğretim Lisesi sınavları nasıl oluyor?

1. Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır. 2. Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

Lisede alan seçimi ne zaman 2021?

İLİŞKİLİ HABERLER. Lise 9. sınıf öğrencileri, alan seçimlerini 18-23 Eylül tarihleri arasında tamamlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, alana yerleştirme sonuçları 26 Eylül 2021 tarihinde e-Okul sistemi üzerinden açıklandı.

Lise Arasınıf tasdikname öğrenci durum belgesi ne demek?

TASDİKNAME – ÖĞRENCİ DURUM BELGESİ: Öğrencinin okuldan ilişik kestiğini gösterir onaylı belgedir.

You might be interested:  FAQ: Lisede Nasıl Sınıfta Kalınır 2018?

Açık Lisede kaç ders vardır?

Sadece başarısız olduğu dersi tekrar eder veya muaf olduğu takdirde onun yerine isterse seçmeli derslerden başka bir ders alır. Açık öğretim Lisesinde öğrencilerin alması gereken zorunlu ve ortak dersler vardır. Öğrenciler her dönem ortak ve seçmeli derslerden en fazla toplam 35 kredilik ders alabilirler.

Lise mezunu meslek lisesi diploması nasıl alır?

Meslek Lisesi Diploması Doğrudan Nasıl Alır? Lise ve üstü okul mezunu olanlardan aynı zamanda Ustalık Belgesine sahip olanlar diploma Programına kayıtlarını yaptırdıkları takdirde herhangi bir ders almadan doğrudan Mesleki Lisesi Diploması alabilir.

Mesleki Açık Lise kaç kredi ile biter 2021?

Açık Öğretim Lisesi Alanlı Öğrencilerin Mezun Olma Şartları Sekiz (8) dönem için toplanan kredinin en az 170 kredi olması gerekmektedir. (Bu kredi sayısı daha önce 192 kredi iken yapılan düzenleme ile 170 krediye düşürülmüştür.) Ortak derslerin tamamından barılı olunması veya bu derslerden muaf olunması gerekmektedir.

Mesleki Açık Öğretim Lisesine Kimler başvurabilir?

MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ KAYIT ŞARTLARI

 • İlköğretim Okulu/ortaokul mezunu olanlar,
 • Ortaöğretim düzeyindeki okullardan ayrılanlar, (tasdikname alanlar)
 • Ortaöğretim düzeyindeki okullardan mezun olanlar, (lise diplomalı)