Madenciler Günü Kutlama Mesajı? (Solution found)

Bir avuç kömür için bir ömür veren madencilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Yer altında güneşi hayal edenlerin günü, kutlu olsun.. Emeğin ve alın terinin simgesi madencilerimizin madenciler gününü kutlarız. O kadar çok kazdılar ki cennete düştüler, rahmetle anıyoruz.

Madenciler Günü nedir?

Türkiye’de 4 Aralık günü Dünya Madenciler Günü olarak kutlanıyor.

4 Aralık Neden Madenciler Günü?

Madencilerin koruyucu azizesi olarak kabul edilen Santa Barbara’nın 4 Aralık tarihinde bu mağaraya yerleşmesi ve mağarada çalışmakta olan madencileri koruyor olmasına inanılması, önce Anadolu’da daha sonrada Avrupa ve tüm dünyada “Dünya Madenciler Günü ” olarak kutlanılmasına neden olmuştur.

Bugün Madenciler Günü mü?

4 Aralık Dünya Madenciler Günü ‘nde ülkemizde başta Soma Faciası olmak üzere ölümlü kazaların acısı hâlâ tazeliğini koruyor. Öte yandan iş cinayetlerinde dünya sıralamasının en üstlerinde bulunan Türkiye’de, madenlerde yüksek kâr hırsıyla çalışmanın iş güvenliğini ortadan kaldırdığı vurgulanıyor.

4 Aralik Ne günü?

4 Aralık Dünya Madenciler Günü Mesajı

6 Aralık Ne günü?

6 Aralık: Nikola Günü Bu günün ayininde okunan konu Hazreti İsa’nın dönüşüdür.

5 Aralık Dünya Ne günü?

Dünya Kadın Hakları Günü her yıl 5 Aralık ‘ta kutlanıyor. 5 Aralık 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verildi. 5 Aralık 1934 tarihinde “Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabulü ile her yıl “Kadın Hakları Günü ” olarak kutlanmaktadır.

2004 4 aralik hangi gun?

Cumartesi. 4 Aralık 2004 tarihinin Cumartesi gününe denk geldiği bilgisini bu sayfada paylaştık. Bu tarihle ilgili çok kapsamlı ( hangi burç, ölenler, doğanlar, olaylar, ayın görüntüsü, hicri gün..