Rte Doğum Günü? (Correct answer)

Recep Tayyip Erdoğan üniversite mezunu değil mi?

Üniversite mezunu olmadığı, onun yerine yüksek okul mezunu olduğu da iddialar arasındadır. Üniversite diplomasının incelenmesi için yapılan başvuruları Yüksek Seçim Kurumu reddetmekte ve Erdoğan’ın diplomasının gerçek olduğunu belirtmektedir.

Cumhurbaşkanın kaç çocuğu var?

16 Nisan 2017’de kabul edilen Anayasa değişikliği ile hayata geçirilen Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı olarak 9 Temmuz 2018 tarihinde yemin ederek görevine başladı. Recep Tayyip Erdoğan, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Tayyip Erdoğan’ın ilk eşi kimdir?

Emine Erdoğan “İdealist Kadınlar Birliği”‘ne katıldı. Buradaki bir konferans çalışması esnasında Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştı ve 4 Temmuz 1978 tarihinde evlendiler.

Tayyip Erdoğan yakın koruması kimdir?

2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye başbakanı iken koruma müdürlüğü görevine atanmıştır. Muhsin Köse halen Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın koruma müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Cumhurbaşkanı üniversite okudu mu?

1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu’ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi’nden de diploma aldı. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi’nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında mezun oldu.

Cumhur başkanı kim olabilir?

Adaylık ve Seçimi (Madde 101) Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir. Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.

Ahmet Burak Erdoğan kimi öldürdü?

11 Mayıs 1998 tarihinde Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi’nde ses sanatçısı Sevim Tanürek’e çarparak ölümüne sebep oldu.