Soru: Bebek Uçak Bileti Ne Kadar?

4 aylık bebeğe uçak bileti alınır mı?

– 3 yaşına girmemiş yani 0-24 aylık olan çocuklar, bebek yolcu olarak kabul ediliyor. Yenidoğanlar 48 saatten önce doktor raporu olsa dahi uçuşa alınmıyor. Bebeklerin en az 7 günlük olması ve seyahat etmesinde bir engel bulunmadığına dair doktor raporunun ibraz edilmesi gerekiyor.

Uçak bileti kimlere ücretsiz?

Öğrenci, çocuk, bebek, 65 yaş ve üzeri yolcularda indirim için aranan şartlar nelerdir?

  • Çocuk sınıfında, 2 yaşını doldurmuş ve 13 yaşından gün almamış yolcular yer almaktadır.
  • Bebek sınıfında, 0-2 yaş arasında ve koltuk işgal etmeyen bebeklere indirim uygulanır.
  • +65 sınıfında, 65 yaş ve üzeri yolcular yer almaktadır.

Uçakta kaç yaş ücretsiz THY?

2 yaşını doldurmuş, ancak 12. yaş gününü henüz kutlamamış, 2-11 yaş aralığındaki tüm yolcularımızı çocuk yolcu olarak kabul ediyoruz. Detaylı bilgi için bebek ve çocuk yolcular sayfamızı ziyaret edin.

THY bebek Pusetli koltuk nedir?

Bebek yolcularımız ancak refakatçi eşliğinde seyahat edebilir. Bebek yolcularımız bu koltuğa yerleştirilecek kendilerine ait 40×40 cm boyutlarında araba tipi bir pusette yolculuk yapabilirler. Koltuk talep edilmesi durumunda bebek yolcular için indirimli çocuk bileti düzenlenir ve puset için ek ücret alınmaz.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: 40 Günlük Bebek Ne Kadar Süt Içer?

Çocuklara kaç yaşından sonra uçak bileti alınır?

2-7 yaş arası çocuk yolcularımız sadece ebeveynlerinden biri veya en az 18 yaşında olan bir refakatçi ile beraber seyahat edebilirler. 7-12 yaş arası çocuk yolcularımız uçuşlarımızda tek başlarına veya refakat hostesi ile birlikte seyahat edebilirler.

Çocuklara uçak bileti bedava mı?

Bazı havayolları ücretsiz Covid-19 testi kampanyası yapıyor, bazıları bilet değişikliklerinde ücret istemiyor. Ancak 11 yaşından küçük ve en fazla 4 çocuk ücretsiz olarak uçabilecek.

THY Promo bilet ne demek?

Promosyonlu biletler, satın alındığı andan itibaren herhangi bir iptal, iade veya değişiklik yapılamayan biletlerdir. *Promosyonlu uçak biletleri fiyatları sınırlı sayıda koltuk için geçerlidir. *Promosyonlu biletler için iptal, iade ve değişiklik yoktur.

THY öğrenci bildirimi nasıl yapılır?

Miles&Smiles üyeliğinizi oluşturun, üyeliğiniz varsa hesabınıza giriş yapın. Üyelik hesabınızda “Kişisel Bilgilerim” alanına girin, “İndirim Çeşitleri” kısmında “ Öğrenci ” seçeneğini işaretleyin ve “Kaydet” butonuna tıklayın. Sistem onay verdiği zaman öğrenci bildirimi işleminiz tamamlanacak.

THY biletleri ne zaman ucuzlar?

Ucuz uçak bileti için en uygun zaman seyahatinizden 4-10 hafta öncesi diyebiliriz. Uçuş için daha uygun fiyatlı olan günler ise Salı, Çarşamba ve Cumartesi günleri çünkü bugünler de daha az yolcu oluyor ve bu yüzden ücretler de daha düşük oluyor.

Kaç yaş çocuğa otobüs bileti alınır?

Otobüs seferlerinde, 6 yaşından küçük çocuklar kucakta seyahat edebilirler. Ayrı koltuk talep ediyorsanız çocuk yolcular için de bilet almalısınız. 6 yaşından büyük her yolcu için ayrı bilet alınması zorunludur.

18 Yaş Altı şehirler arası yolculuk yapabilir mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız kademeli normalleşme döneminde şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

You might be interested:  Soru: Bebek Pusete Ne Zaman Oturtulur?

Uçak bebek arabası alıyor mu?

Bebek arabanızı sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında görevlilere teslim edebilirsiniz.

THY bebek arabası alınıyor mu?

Bebek arabanızı sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşıyabilirsiniz. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında görevlilere teslim edebilirsiniz. Bebek arabasından ayrılmış puseti kabin içerisine alabilirsiniz.

Uçakta bebekle hangi koltuk seçilmeli?

Çocuk biletleri, bebek biletlerinden biraz daha pahalı. İki yaşının altındaki bebeğiniz için koltuk rezervasyonu yaptıysanız, yanınızda bebeklere uygun araba koltuğu bulundurmanız gerekecek. Bebeğiniz için koltuk rezervasyonu yapacaksanız, cam kenarını tercih edebilirsiniz.

Ekstra diz mesafesi nedir?

Uçuş esnasında arkanıza yaslanmak ve daha fazla hareket edebilmek istiyorsanız ekstra diz mesafeli koltuklar tam size göre. 78 cm aralığa sahip standart koltuklar, ekstra diz mesafesi ile beraber uçak tipine göre 200 cm’e kadar artabiliyor.