Soru: Bebek Arabası Nasıl Olmalı?

Bebek arabası alırken nelere dikkat etmeli?

Bebek Arabası Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Önemli Nokta

 • 1 – TS EN 1888 Belgesinin Olmasına Dikkat Edin!
 • 2 – Kullanım Kolaylığını Test Edin.
 • 3 – Bebeğinizin Konforuna Uygun mu?
 • 4 – Yaşam Tarzınıza Uyuyor mu?
 • 5 – Güvenli Olup Olmadığını Test Edin.
 • 6 – Manevra Kabiliyeti ve Özelliği.

Bebek arabasında hangi özellikler olmalı?

Arabanın yönünün çift taraflı olarak dönebilme özelliğinin olması bebeğinizi istediğiniz zaman kendinize ya da dışarıya doğru çevirebilmenize olanak sağlar. Arabanın çok ağır olmaması, fren sisteminin iyi çalışması, tekerlerinin 360 derece dönebiliyor olması diğer önemli kriterlerdendir.

Bebek arabası kaç tekerlekli olmalı?

360 derece dönebilen dört tekerlek Çift yönlü kullanılabilen bebek arabalarında artık tercih sebebi olan bir özellik. Arabanın yönünü itme kolundan değiştiriyorsanız bütün tekerleklerin kendi etrafında hareket edebiliyor olması önemli.

Bebek Arabası bebek ne zaman kullanılır?

BEBEK ARABASI Bebeğinizin egzoz gazlarından ve rüzgardan korunmasını sağlar. Bebek içinde rahat eder. Bir yaşına dek kullanılabilir.

Bebek arabası çeşitleri nelerdir?

Bebek arabası çeşitleri

 • Standart bebek arabası
 • Baston bebek arabası
 • İkiz bebek arabası
 • Travel sistem bebek arabası
 • 3 tekerlekli bebek arabası
You might be interested:  Hızlı Cevap: Yenidoğan Bebek Yastığı Nasıl Olmalı?

Prego hangi ülkenin markası?

Bir İtalyan markası olan Peg Perego’yu tercih eden herkes, ayrıcalıklı bir kaliteyi uygun fiyatlarla evlerine taşıyabilmektedir.

Bebek arabasında hangi renk tercih edilmeli?

Bebek arabanızı seçerken bu durumda orta renkleri tercih etmelisiniz. Kırmızı, turuncu ya da sarı gibi renkler. Ben pembe bir arabayı oğluma da kullanırım derseniz o size kalmış. Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmeli dendiğinde tecrübeli biri olarak bu dört maddenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Hangi bebek arabası daha iyi?

En çok tercih edilen bebek arabası genellikle oldukça hafif ve kullanışlı yapıya sahip olan model oluyor. İşte hafif yapısıyla ön plana çıkan en iyi bebek arabası modelleri

 1. Kraft Time x Travel.
 2. Mima Zigi.
 3. 3. Quinny Zapp Flex.
 4. Maxi-Cosi Gia.
 5. Pierre Cardin Karma Travel.
 6. Chicco Ohlala 2.
 7. 7. Kanz X-Go Rose.

Baston bebek arabası ne demek?

Baston Puset Nedir? Baston Pusetler, bebek arabalarının bir alt grubudur. Klasik bebek arabalarına kıyasla daha hafif ve katlaması daha kolay olan baston pusetler, şehir hayatına daha uygun bir yapıya sahip bebek arabası alt modelidir.

Bebek arabası en fazla kaç kilo olmalı?

Bir arabayı yaklaşık olarak çocuğunuz 20-25 kg ağırlığına gelene kadar kullanacağınızı düşünürsek, 70 kg taşıyor olması tamamen gereksiz bir özellik, zira bebek arabası ne kadar fazla ağırlık taşıyorsa kendi ağırlığı da o kadar fazla olacaktır. Piyasada 10 kg ‘dan fazla ağırlığa sahip arabalar var.

Bebek Arabası Travel mi baston mu?

Travel sistem bebek arabalarına göre çok daha ufak ve hafif yapıda olan baston pusetler oldukça kullanışlıdır. Ancak hem alçak oluşu, hem tek yönlü olmaları, hem de kiminin yatış pozisyonu olmaması sebebi ile ilk yıl tam bir performans gösteremeyebilirler.

You might be interested:  FAQ: Ikiz Bebek Ne Zaman Belli Olur Uzmantv?

Çift yönlü bebek arabası ne demek?

Çift Yönlü Bebek Arabası, adından anlaşılacağı üzere, çift taraflı kullanıma imkân tanır. Bazı çift yönlü arabalarda itme kolunun yer değiştirmesiyle, bazılarında ise oturma bölümünün diğer tarafa çevrilmesiyle yön değiştirilebilir.

Yeni doğan bebek nasıl taşınır?

– Sırt kavisi korunmalı: Yenidoğan bebeğinizi, herhangi bir taşıyıcı olmaksızın kucakladığınızda, bebeğiniz otomatik olarak cenin pozisyonu alır. Bu pozisyonda bacaklar, popo altında birleşir ve sırt C şeklini alır. Doğru taşıyıcıda da yenidoğan bebeğiniz işte bu pozisyonu korumalıdır.

1 aylık bebek kanguruya konur mu?

Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz bir taşıma pozisyonudur. Bebeğin taşıyıcının kucağında, ön tarafta ve yüzü taşıyıcıya dönük şekilde konumlandırıldığı şekildedir. Genellikle 0-4 ay aralığında tercih edilir.

Ana Kucağı kullanmak sağlıklı mı?

Belirttiğim gibi, ana kucağının kesintisiz maksimum kullanım süresi 1.5 – 2 saattir. Bu sürenin üzerindeki kullanımlar bebeğe zarar verebilir. Zira, ana kucağı içindeki bir bebek, anne karnındaki gibi 45 derecelik bir açıyla durduğu için uzun süreli kullanımda yeterli kan dolaşımını sağlayamaz.