3 6 Aylık Bebek Oyuncakları Nasıl Olmalı?

6 aylık bebek oyuncakları nelerdir?

Hadi gelin 6 aylık bebekler için en iyi oyuncaklara bakalım.

 • 6 Aylık Bebekler İçin En İyi 13 Oyuncak Hangileridir?
 • Diş Kaşıyıcı
 • Oyun Halısı
 • 3. Ayna.
 • Çıngıraklı Top.
 • 5. Çıngırak.
 • Battaniye.
 • 7. Banyo oyuncakları

3 aylık bebek oyuncakları nelerdir?

3 aylık bir bebek, renkli, sesli oyuncaklara ilgi gösterir. Oyun halıları, yansıtıcılı oyuncaklar, kavrayabileceği dişlikler, yumuşak bebişler, hayvanlar, üç boyutlu renkli kitaplar oyuncak seçiminde düşünülebilir.

0 3 aylık bebek oyuncakları nasıl olmalı?

Hafif, elle kavranması kolay, yutulamayacak kadar büyük ve sivri köşeleri olmayan oyuncaklar seçin. Bunlara örnek olarak ciltli ve resimli kitaplar, yumuşak bloklar, tahta ve plastik kaşıklar, ölçme kaplarını, peluş oyuncaklar, çıngıraklar, toplar ve öten oyuncakları verebiliriz.

Bebeklere ilk oyuncak ne zaman alınmalı?

0-6 aylık dönemde seçilebilecek oyuncaklar Bu dönemde görsel ve işitsel duyulara yönelik oyuncaklar çocuklar için uygundur. Yatağının üzerine asılan, şekille ve sallanınca ses çıkaran, renkli oyuncaklara ilgisi çoktur. Çıngırak, müzik kutuları, plastik bebekler, renkli halkalar ve kumaş tercih edilir.

6 aylık bebeğe hangi oyunlar oynanır?

Çıngırak: 6 aylık bebek oyuncakları içinde çıngırak olmazsa olmaz diyebiliriz. Bu aydaki bebekler sese karşı duyarlı oldukları için çıngırağa her zaman ilgi gösterirler. Tıpkı renkli ve parlak nesnelerde olduğu gibi, hem ses çıkarması hem de kavrama kolaylığı nedeniyle bebeğinizin favori oyuncağı çıngırak olabilir.

You might be interested:  Soru: En Erken Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

6 aylık bebek kahvaltıda ne yer?

6 aylık bebek kahvaltısı 1. Tam pişmiş yarım yumurta sarısı, yarım muz biraz kıvam alması için anne sütü, bir tatlı kaşığı lor peyniri, bir çay kaşığı tereyağ, bir çay kaşığı ceviz ezmesi. Tüm bu malzemeleri karıştırarak püre haline getirip bebeğinize ona uygun bir kaşıkla yedirebilirsiniz.

3 aylık bebeğe hangi hareketler yaptırılır?

Önceki aylara göre hem zihinsel hem de bedensel olarak çok daha aktif olan bebek, 3 aylık dönemde başını desteksiz bir şekilde dik tutabilir. Yattığı yerden kafasını 45 derece açıyla kaldırabilir. Koltuk altından desteklendiğinde yürüme çalışması olarak kabul edilen, adım atma hareketlerini yapabilir.

3 aylık bebeğin zeka gelişimi için ne yapılabilir?

3 aylık bebek zekâ gelişimi için en önemli atılım parmakları olabilir. Onun en sevdiği oyuncağı artık parmakları. Uzatılan nesneleri tutma dürtüsü, parmaklarına odaklanma ve onlarla oynama bu dönemde başlıyor.

3 aylık bebek uyku düzeni nasıl olmalı?

3 -4 ay arası bebeklerin, 24 saatte ortalama toplam 14-15 saat civarı uyku ihtiyaçları oluyor, bunun ortalama 4-4,5 saatini gündüz ( 3 -4 uyku halinde), geri kalanını gece uykusu şeklinde düşünebilirsiniz.

Yenidoğan oyuncakları nasıl olmalı?

Bu dönemde alınabilecek diğer oyuncakları şöyle sıralayabiliriz: Eğitici ve renkli kartlar, çıngıraklar ve müzikli oyuncaklar, kırılmayan aynalar, bazı parlak resimler, bebeğin kolayca kavrayıp tutabileceği küçük oyuncaklar, kumaştan kitaplar, birbirine geçen plastik halkalar ve ağzına sokamayacağı büyüklükte yumuşak,

Çıngırak ne zaman kullanılır?

3 aylık bebek oyuncakları Bu dönemde ona alabileceğin en iyi oyuncak çeşiti sesli ve renkli oyuncaklardır. Örneğin çıngıraklar, 3 aylık bebeklerin keyifle oynayacağı eğitici oyuncaklar içindendir. Çıngıraklar ile hem el ve parmak kasları gelişir hem de seslere olan algısı genişler. Bir de renkliyse değme keyfine!

You might be interested:  Bebek Yeleği Yakası Nasıl Yapılır?

1 aylık bebeğe hangi oyuncak alınmalı?

1 Aylık Bebek Oyuncakları Neler Olabilir?

 • Çıngırak: 1 aylık bebek oyuncakları içinde en favori oyuncaklar arasında çıngırak yer alır.
 • Bez oyuncaklar: Beşiğin kenarına konan veya asılan renkli yumuşak bez oyuncaklar, 1 aylık bebek oyuncaklarının başında geliyor.

Dönence ne zaman alınmalı?

12-24 Ay Erken Eğitim Zeka Kartları 12-24 Ay Dönenceler de bebeğinizin görsel algısını kuvvetlendirmek için oldukça faydalı bir üründür. Bebekler ilk 6 ay renkli göremezler. Renkli ve cıvıl cıvıl dönenceler bebeğinizin renkleri tanıması için de oldukça faydalıdır.

Oyun halısı ne zaman alınmalı?

Çok fonksiyonlu kullanım olanağına sahip olan oyun halılarının üzerinde bulunan aksesuar oyuncaklar, 0 yaştan 5 yaşa kadar rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

5 aylık bebeğe ne tür oyuncaklar alınır?

5 Aylık Bebek Oyuncakları İçin Öneriler

 • Diş kaşıyıcısı: Bu aydaki bebeklerin büyük kısmı diş çıkarma arifesindedir.
 • Çıngırak: Çıngıraklar 0-6 ay arasındaki bebekler için tam bir oyuncak klasiğidir.